După cinci zile petrecute în portul San Juan din Puerto Rico, Nava-școală „Mircea” a strâns din nou parâmele și a revenit în largul Oceanului Atlantic, având de această dată destinația Florida, Statele Unite ale Americii. Conform reprezentanților de pe vas, această etapă de marș a fost una a contrastelor, primele zile cu vânt favorabil și navigație cu vele, urmate de perioade de calm atmosferic, ploi tropicale și temperaturi care au pus la încercare întregul ...
Momente spectaculoase pentru nava-școală „Mircea”. Studenții români au ajuns în Florida
- de Cuget Liber
- 2026/06/12 10:35
