Propunerea legislativă care prevede interzicerea utilizării echipamentelor de comunicații electronice pe întreaga durată a programului școlar a stârnit reacții puternice în spațiul public. În timp ce o parte dintre părinți și profesori susțin măsura, Consiliul Național al Elevilor (CNE) consideră că o astfel de interdicție nu reprezintă soluția reală pentru problemele cu care se confruntă sistemul educațional. Într-un document intitulat sugestiv „Eu nu ...
Liderii elevilor se opun interzicerii totale a telefoanelor în școli. „Un proiect de lege nu va fi niciodată suficient”
- de Cuget Liber
- 2026/06/12 08:45
