Ministerul Sănătății solicită creșterea coeficienților din legea salarizării pentru mai multe categorii profesionale din domeniu

Ministerul Sănătății solicită creșterea coeficienților din legea salarizării pentru mai multe categorii profesionale din domeniu

Ministerul Sănătății a precizat joi că, în urma consultărilor tehnice privind proiectul noii legi a salarizării bugetare, a transmis un prim set de propuneri și observații care vizează corectarea unor dezechilibre majore și consolidarea atractivității sistemului public de sănătate.Ministerul Sănătății cere reașezarea grilelor salariale pentru personalul medicalPotrivit unui comunicat de presă, personalul din sănătate este poziționat în proiectul actual al legii sub ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber