Dezvăluiri din interiorul mafiei taxiurilor din Constanța: „De la Gară până în Tomis 3 cer 70 de lei”

Dezvăluiri din interiorul mafiei taxiurilor din Constanța: „De la Gară până în Tomis 3 cer 70 de lei”

La Constanța, pirații nu se află în Marea Neagră, ci în stațiile de taxi, spre indignarea șoferilor care vor să își câștige banii în mod cinstit. În sezonul estival, crește numărul taximetriștilor care încearcă, prin diverse modalități, să îi înșele pe turiștii veniți în vacanță pe litoral.De ani de zile, taximetriștii cinstiți din municipiul Constanța, dar și cei din stațiunile din județ, împart stațiile dedicate cu impostori, cunoscuți sub denumirea de ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber