O întâlnire inedită între muzica românească și cea clasică a Indiei va avea loc pe scena Filarmonicii Banatul, din Timişoara, unde West meets East revine cu un nou proiect menit să conecteze Occidentul și Orientul prin muzică, în spiritul viziunii născute cu peste o jumătate de secol în urmă, din colaborarea dintre violonistul Yehudi Menuhin și sitaristul Ravi Shankar. Aflat la a doua ediție în România, proiectul West meets East – Povestea continuă propune o întâlnire inedită între muzica românească și cea clasică a Indiei, în interpretarea lui Alexandru Tomescu – la vioară, a lui Udhai Mazumdar – la... The post Violonistul Alexandru Tomescu revine la Timişoara, într-un spectacol care conectează Occidentul și Orientul first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
