Deputat PNL Pavel Popescu: „România pierde bani din cauza întârzierii aplicării proiectului digitalizării”

Dacă s-ar acorda importanța necesară procesului de digitalizare, inclusiv al instituțiilor financiare ale statului, ar fi de ajutor și pentru bugetul de stat, afirmă deputatul liberal Pavel Popescu.   „Interacțiunea dintre cetățean și instituțiile statului este un calvar, pentru majoritatea dintre noi. Nu de multe ori am fost puși în situația de a plânge în pumni, de nervi, că vrem să fim corecți față de stat, dar să se dovedească a fi aproape imposibil să îi oferim banii”, declară Pavel Popescu, deputat PNL de Timiş şi membru al Comisiei pentru buget, finanţe şi bănci din cadrulk PNL. Acest lucru, mai... The post Deputat PNL Pavel Popescu: „România pierde bani din cauza întârzierii aplicării proiectului digitalizării” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis