USR Timișoara face câteva propuneri pentru mutarea cablurilor de comunicații în subteran

USR Timişoara reaminteşte că, în urmă cu mai mult de un an, oficialii Primăriei anunţau că, cel puțin în zona pietonală reabilitată a oraşului, cablurile de comunicații vor fi duse în subteran, ceea ce, din varii motive, nu s-a întâmplat. În acest context, USR Timișoara face câteva propuneri pentru amplasarea cablurilor de comunicații în subteran.   „Cablurile aeriene sunt inestetice în toate zonele orașelor, dar mai ales în centrul istoric, unde formează un adevărat păienjeniș pe faţadele clădirilor”, atrag atenţia reprezentanţii USR Timişoara. Aceştia reamintesc că, acum un an și jumătate, oficialii Primăriei Timişoara anunţau că, cel puțin în zona... The post USR Timișoara face câteva propuneri pentru mutarea cablurilor de comunicații în subteran first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis