Ministerul Fondurilor Europene alocă 7 milioane de euro pentru Timişoara

Grupul de Acţiune Locală Timişoara anunţă că a finalizat procedurile pentru obţinerea de fonduri europene destinate mediului urban, respectiv pentru Timişoara, în valoare de aproape 7 milioane de euro. Banii urmează să fie împărţiţi aproximativ egal între sectorul public şi cel privat.   În perioada imediat următoare, Grupul de Acţiune Locală Timişoara va elabora ghidurile şi va face publice procedurile pentru ca aceşti bani să poată fi accesaţi de reprezentanţii autorităţilor publice, dar şi de oameni de afaceri care doresc să îşi dezvolte afacerile, anunţă GAL Timişoara. Pentru sectorul public este vorba de aproximativ 3.600.000 de euro, bani destinaţi asfaltării... The post Ministerul Fondurilor Europene alocă 7 milioane de euro pentru Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis