Timişorenii de la Noima, expuşi la Budapesta

Artiştii din grupul timişorean Noima expun la Institutului Cultural Român Budapesta. Expoziția reprezintă o sinteză a 15 ani de activitate de la înființarea grupului, fiind bazată pe un parcurs itinerant, început cu vernisajul Noima (15 anni) sul muro, în cadrul ICR Veneția.   Vernisajul expoziției Noima 15, organizată de ICR Budapesta în colaborare cu grupul Noima, va avea loc joi, 7 Iunie, de la ora 19, la sediul Institutului Cultural Român Budapesta. Lucrările, selectate de către curatorul Horațiu Lipot, aduc în atenția publicului, atât proiectele individuale ale membrilor activi din grupul Noima, cât și proiecte colective, transmit reprezentanţii ICR Budapesta.... The post Timişorenii de la Noima, expuşi la Budapesta first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis