Mașina unui jurnalist a ars. Poliția a deschis dosar penal in rem

Poliţia Timiş a deschis un dosar penal in rem, pentru distrugere din culpă, după ce autoturismul unui jurnalist timişorean a ars în noaptea de vineri spre sâmbătă.   Poliția Timiș anunță că, în cauză, s-a întocmit dosar penal pentru distrugere din culpă şi în continuare se efectuează cercetări pentru stabilirea împrejurărilor şi a cauzelor în care s-a produs acest incident, după cum a declarat, citat de Agerpres, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Timiş, Aurora Voicilă. Maşina este a jurnalistului Dragoş Boţa, iar vecinii au semnalat incendiul la numărul de urgență 112. Echipajele de pompieri au intervenit pentru stingerea focului. Primele... The post Mașina unui jurnalist a ars. Poliția a deschis dosar penal in rem first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis