USR Timişoara: „Cum vor fi cheltuiți banii proveniţi din majorarea costului călătoriilor în transportul în comun?”

În ciuda majorării subvenţiei acordate în ultimii ani de Primărie fostei RATT şi a creşterii preţului biletelor, această societate înregistrează pierderi foarte mari, atrage atenţia USR Timişoara, acuzând lipsă de competență sau rea-voință. Şi cere administraţiei locale un plan concret de management pentru următorii ani, din care să rezulte măsuri concrete de control și eficientizare a costurilor de funcționare a societății.   Timișorenii care circulă cu mijloacele de transport în comun au aflat de curând că vor plăti mai mult cu 25% pe călătorii. „Un exemplu clasic, din partea Primăriei Timișoara și, respectiv, a conducerii Societăţii de Transport Public Timișoara... The post USR Timişoara: „Cum vor fi cheltuiți banii proveniţi din majorarea costului călătoriilor în transportul în comun?” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis