S-a deschis circulaţia prin pasajul Popa Şapcă

Astăzi au fost inaugurate, înainte de termenul impus în contract, lucrările realizate la pasajul subteran Popa Şapcă, lărgit la şase benzi şi la cele trei străzi adiacente: Popa Şapcă, Aristide Demetriade şi Antenei.   Pasajul trece subteran pe sub o linie de cale ferată şi asigură legătura rutieră între strada Popa Şapcă şi b-dul Antenei. Are şase benzi de circulaţie, două benzi spre strada Popa Şapcă şi una pentru viraj la dreapta de pe strada Demetriade, două benzi spre b-dul Antenei şi una pentru viraj la dreapta pe strada Demetriade. Gabaritul pe verticală este de 4,40 m, iar lăţimea, după... The post S-a deschis circulaţia prin pasajul Popa Şapcă first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis