Mai mulți timișoreni expun într-una din cele mai interesante colecții de artă românească ce poate fi vizitată, temporar, la Cotroceni. Printre expozanți se numără și Cristian Sida, Romul Nuțiu sau Ștefan Călărășanu. Lucrările lor au fost expuse azi la Muzeul Național Cotroceni din București, în cadrul expoziției Aici-Acolo. Artiști din România și Diaspora. Estetica eternului acum, alături de creații ale unora din cei mai importanți artiști plastici români, precum Adrian Ghenie, Geta Brătescu, Mircea Cantor, Ștefan Câlția, Paul Neagu. Noul proiect expozițional se înscrie în seria manifestărilor pe care Muzeul Național Cotroceni le desfășoară în Anul Centenarului și marchează Ziua Românilor de Pretutindeni, sărbătorită... The post Artiști timișoreni, expuși la Muzeul Național Cotroceni first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
