Deputat PNL Marilen Pirtea, către Guvern: „Încetați cu disprețul la adresa Timișoarei”

Deputatul PNL de Timiș Marilen Pirtea, acuzând Guvernul de dispreț la adresa Timișoarei, pledează pentru realizarea autostrăzii Timișoara – Belgrad şi propune resuscitarea acestui proiect. Într-o primă etapă, acesta a demarat constituirea unui grup de lucru parlamentar, pasul următor fiind lansarea unei campanii publice de susținere a proiectului.   „Nu pot accepta sub nicio formă ca acest proiect să moară în sertarele Guvernului. Ignorarea nevoilor Timișoarei poate fi considerată o formă de abuz la adresa cetățenilor ei. Deși ca deputat am un spațiu de manevră limitat, nu vreau să stăm cu mâinile în sân. Este de datoria mea, ca parlamentar... The post Deputat PNL Marilen Pirtea, către Guvern: „Încetați cu disprețul la adresa Timișoarei” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis