Într-o scrisoare deschisă adresată preşedintelui României, Klaus Iohannis, Societatea Timişoara revine cu solicitare adresată şefului statului în 10 martie 2016, prin care a solicitat retragerea imediată a decoraţiilor şi ordinelor Statului Român acelor purtători ai distincţiilor care au fost condamnați prin hotărâri penale definitive. Decoraţiile şi ordinele României, precum şi principiile și valorile pentru care ele sunt acordate, sunt grav compromise prin menţinerea lor în posesia unor persoane compromise ele însele, legal si moral, atrage atenţia Florian-Răzvan Mihalcea (foto), președintele Societății Timișoara. Mai mult, spune acesta, abuzând de calitatea lor, în acest moment nemeritată, de deţinători ai unor distincţii... The post Societatea Timişoara îi cere preşedintelui Klaus Iohannis să retragă Ordinele Naţionale ale României acordate condamnaţilor penal first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Societatea Timişoara îi cere preşedintelui Klaus Iohannis să retragă Ordinele Naţionale ale României acordate condamnaţilor penal
- de Timpolis
- 2018/06/04 17:40
