Timişoara este unul dintre oraşele care pierd foarte mulţi bani în urma măsurilor luate de Guvern în domeniul fiscalităţii. Guvernul nu a acordat nici acum măsuri compensatorii şi nici nu are soluţii, acuză deputatul FDGR Ovidiu Ganţ. În urma măsurilor luate de Guvern în domeniul fiscalităţii, bugetele locale ale unor oraşe, printre care Timişoara, Sibiu, Braşov, Cluj-Napoca, Arad, au suferit pierderi semnificative. Guvernul a anunţat măsuri compensatorii, dar banii nu au ajuns în teritoriu nici până acum. Timişoaar, de exemplu, spunea, la sfârşitul lunii ianuarie, primarul Nicolae Robu ar putea avea şi în acest an, și în următorii un... The post Deputat Ovidiu Ganţ: „O serie de proiecte importante ale Primăriilor, printre care şi Timişoara, rămân fără finanţare de la Guvern” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Deputat Ovidiu Ganţ: „O serie de proiecte importante ale Primăriilor, printre care şi Timişoara, rămân fără finanţare de la Guvern”
- de Timpolis
- 2018/03/21 11:05
