Timişorenii pot privi cerul prin telescoape, la Ora Pământului

Pentru a marca Ora Pământului, timişorenii sunt invitaţi să stingă luminile, să petreacă o oră în aer liber şi, ca un element inedit anul acesta, să privească cerul prin telescoape.   Sâmbătă, 24 martie, între orele 20.30-21.30, pentru a marca Ora Pământului, timişorenii sunt invitaţi să stingă luminile și să petreacă o oră în aer liber, la o plimbare prin oraș, să protejeze natura, să recicleze, să folosescă mai mult sursele regenerabile de energie şi să încerce să-şi schimbe obiceiurile de consum. Cu îndemnul: „Dăruieşte naturii energia ta”. Cu acelaşi prilej, Primăria Timişoara organizează, prin Casa de Cultură a Municipiului,... The post Timişorenii pot privi cerul prin telescoape, la Ora Pământului first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis