Dezbatere despre germanii din Banat, prin povestirile lor, la Timişoara

Polirom organizează, la Timişoara, o dezbatere care porneşte de la volumul „Germanii din Banat prin povestirile lor”. O dezbatere despre obiceiurile şi tradițiile germanilor din Banat, despre locurile rămase în memoria lor, dar şi despre odiseea celor deportaţi în URSS şi în Bărăgan.   Librăria „La Două Bufniţe” va găzdui joi, 22 martie, de la ora 18.30, o dezbatere pornind de la recentul volum coordonat de Smaranda Vultur, Germanii din Banat prin povestirile lor. Alături de autoare vor vorbi Bianca Barbu, Werner Kremm, Viorel Marineasa şi Daniel Vighi. În cadrul evenimentului, organizat de editorul cărţii, Polirom, Renée Renard, artist plastic,... The post Dezbatere despre germanii din Banat, prin povestirile lor, la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis