Deputat PSD Adrian Pau, către ministrul Sănătăţii: „Care sunt principalele beneficii ale creşterilor salariale în sistemul medical?”

Deputatul PSD Timiş, Adrian Pau se arată convins că majorările salariale din sănătate vor rezolva problemele din sistemul medical de stat, dar îi solicită ministrului Sănătăţii să comunice care sunt principalele beneficii ale acestora.   Deputatul PSD de Timiş Adrian Pau salută creşterile salariale din sistemul medical, de la 1 martie, dar anunţă că a solicitat, printr-o interpelare parlamentară, lămuriri suplimentare ministrului Sănătăţii, Sorina Pintea, referitoare la impactul acestor măsuri asupra îmbunătăţirii activităţii din domeniu. „Aşa cum dumneavoastră v-aţi exprimat public, creşterile salariale din domeniul medico-sanitar vor avea ca efect eradicarea obişnuitei stimulări financiare a medicilor de către pacienţi. Pe... The post Deputat PSD Adrian Pau, către ministrul Sănătăţii: „Care sunt principalele beneficii ale creşterilor salariale în sistemul medical?” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis