Primăria Timişoara anunţă că a dat în judecată Guvernul şi Ministerul Transporturilor pentru că nu au operat modificările legislative care să permită circulaţia vaporaşelor pe tronsonul timişorean al Canalului Bega. Dosarul în care Municipalitatea timişoreană a acţionat în instanţă Guvernul şi Ministerul Transporturilor a fost înregistrat la Curtea de Apel Timişoara, Secţia Contencios Administrativ şi Fiscal, fără a avea încă fixat primul termen de judecată care este pe fond. Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, declară, citat de Agerpres, că acelaşi aspect îl va aduce şi la cunoştinţa Comisiei Europene, căreia îi va adresa în aceste zile un memoriu: „Săptămâna aceasta... The post Guvernul şi Ministerul Transporturilor, date în judecată pentru vaporaşele de pe Bega first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
Guvernul şi Ministerul Transporturilor, date în judecată pentru vaporaşele de pe Bega
- de Timpolis
- 2018/03/20 00:56
