Un senator USR, către parlamentarii PSD şi ALDE de Timiş, în problema transportului pe Bega: „Dacă doriți să dovediți că vă pasă cu adevărat de Timișoara, aveți ocazia să o faceți”

Mai sunt vreo patru luni până când Primăria Timișoara ar putea pierde finanțarea europeană de şase milioane de euro, primită în cadrul proiectului de reabilitare a malurilor Canalului Bega. Senatorul USR Nicu Fălcoi face un apel către toţi parlamentarii să ajute la inițierea și trecerea proiectului de lege sau a OUG-ului necesar.   Primarul Timişoarei, Nicolae Robu, a anunţat, zilele trecute, că a depus plângere în instanță pentru a obliga Guvernul și două ministere, respectiv al Apelor şi Pădurilor şi al Justiţiei, să înființeze Administrația Căii Navigabile a Canalului Bega. Şi asta pentru că, dacă până la sfârşitul lunii iunie,... The post Un senator USR, către parlamentarii PSD şi ALDE de Timiş, în problema transportului pe Bega: „Dacă doriți să dovediți că vă pasă cu adevărat de Timișoara, aveți ocazia să o faceți” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis