După ce, zilele trecute, primarul Timişoarei anunţa că fabrica de anvelope Continental a cerut de la Primărie autorizaţie de construcţie pentru o nouă hală şi că mai mult de 10.000 de timişoreni s-au declarat împotriva extinderii pe aceeaşi locaţie a fabricii de anvelope Continental, compania transmite că nu își va mări volumul de producție, cererile de autorizare vizând reconstrucția unei hale şi că va face o investiţie pentru reducerea emisiilor olfactive în fabrica de la Timișoara. Continental anunţă că va investi patru milioane de euro pentru extinderea sistemului de Oxidare Termică Regenerativă, o tehnologie folosită pentru reducerea emisiilor olfactive... The post Continental Anvelope Timișoara transmite că nu-şi extinde producţia first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
