Argint la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru un elev din Lugoj

Un elev al Colegiului Naţional „Coriolan Brediceanu” din Lugoj, a obţinut medalia de argint la Olimpiada Balcanică de Matematică, desfăşurată la Belgrad, ceea ce plasează echipa României pe primul loc în clasamentul neoficial pe medalii.   Sergiu Novac, elev în clasa a X-a la Colegiul Național „Coriolan Brediceanu”, din Lugoj, s-a întors de la Olimpiada Balcanică de Matematică, desfăşurată zilele trecute la Belgrad, cu medalia de argint. Performanţa lui plasează echipa României pe primul loc în clasamentul neoficial pe medalii, între cele 17 naţiuni participante la competiţie. Sergiu Novac s-a calificat pentru participarea la Olimpiada Balcanică de Matematică, după ce... The post Argint la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru un elev din Lugoj first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis