Turiştii pot petrece o zi în gospodăria unui sătean din Margina, pentru a afla cum trăiesc și muncesc bănățenii. Adică, pot cosi, săpa de cum se crapă de ziuă, pot aduna sau împrăștia fânului Proiectul Mic dejun la Margina a fost extins cu o nouă etapă, Hai să strângem fânul!, care promovează turismul rural în Timiș şi promite să ofere o serie incitantă de experiențe turiștilor. Cei interesați pot petrece o zi sau doar o dimineață ori o după-amiază în gospodăria unui sătean din Margina, pentru a afla cum trăiesc și muncesc bănățenii. Vor putea, de asemenea, să hrăneacă... The post Turiştii, invitaţi la cosit, într-un sat bănăţean first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
