La Timișoara va avea loc azi, de la ora 19, în Piața Operei, un miting #rezist împotriva Puterii, „Vrem Europa, nu dictatură!”. Organizatorii acuză PSD și ALDE de o serie de acțiuni antidemocratice. De la preluarea guvernării, coaliția PSD-ALDE nu și-a respectat promisiunile făcute în campania electorală, ci a avut două priorități: să își salveze de închisoare VIP-urile și să instaureze în România un regim în care forța legii și democrația sunt strivite de forța instituțiilor politice, acuză organizatorii protestului de la Timișoara, asociațiile Timișoara Civică, Rezistența, Rezistența Timișoara și Declic. Aceștia avertizează că metodele și acțiunile PSD-ALDE au... The post Protest la Timișoara: „Vrem Europa, nu dictatură!” first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
