O înțelegere de cooperare între județul Timiș și raionul Nisporeni, din Republica Moldova, a fost semnată în această dimineaţă, la Timişoara. Una dintre măsurile care vor urma acestui acord este deschiderea taberelor şcolare din Timiş pentru copiii din Moldova. La semnarea înțelegerii de cooperare între județul Timiș și raionul Nisporeni au luat parte președintele Consiliului Județean Timiș, Călin Dobra, președintele Consiliului Raional Nisporeni, Ghenadie Verdeș, prefectul județului Timiș, Eva Andreaș, președintele Corpului Consular Timișoara, Vladan Tadic (care este și consul general al Republicii Serbia la Timișoara), consulul onorific al Republicii Moldova la Timișoara, Silviu Sofronie, președintele Comisiei de Relații... The post Înţelegere de cooperare între judeţul Timiş şi raionul Nisporeni din Republica Moldova first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
