Câinii-ghid pentru nevăzători sunt o necesitate, nu un capriciu

Singura asociație din ţară care dresează, în limba română, câini-ghid pentru nevăzători organizează, la Timişoara, un eveniment caritabil.   Câinii-ghid pentru nevăzători sunt o necesitate, nu un capriciu. O acțiune de conștientizare și responsabilizare a publicului timișorean faţă de acest subiect va avea loc joi, 10 mai, de la ora 19, la restaurant Maldini, din Timişoara (amplasat pe Calea martirilor nr. 172). Acţiunea este organizată de asociaţia Angel Dog, singura din țară care dresează câini-ghid în limba român, sub deviza “Vreau să mă implic, să mă informez, să fiu mai atent la nevoile celor din jurul meu.” Intrarea este liberă... The post Câinii-ghid pentru nevăzători sunt o necesitate, nu un capriciu first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis