Medicii de la spital din Lugoj donează câte 100 de lei pentru angajaţii cărora le-au scăzut salariile

Medicii de la Spitalul Municipal Lugoj au donat câte 100 de lei pentru unii angajaţi cărora le-au scăzut salariile în urma reducerii unor sporuri, potrivit Mediafax.   Opt medici de la Spitalul Municipal Lugoj, cărora salariile le-au crescut după ce a intrat în vigoare noua Lege a salarizării, au donat, în ultimele zile, câte 100 de lei fiecare pentru angajaţii din unitatea medicală cărora lefurile le-au scăzut. Ideea de a dona sume de bani în fiecare lună pentru infirmierele, brancardierii şi personalul administrativ care primesc bani mai puţini după intrarea în vigoare a Legii salarizării îi aparţine directorului unităţii medicale,... The post Medicii de la spital din Lugoj donează câte 100 de lei pentru angajaţii cărora le-au scăzut salariile first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis