Specialişti români şi străini în Psihiatrie şi Psihoterapie conferenţiază la Timişoara

Timişoara va fi, în perioada 16-19 mai, gazda Conferinţei Naţionale a Asociaţiei Române de Psihiatrie şi Psihoterapie.   Manifestare de tradiţie a psihiatriei româneşti, Conferinţa Naţională a Asociaţiei Române de Psihiatrie şi Psihoterapie a invitat la Timişoara personalităţi marcante din ţară şi din străinătate, care activează în domeniul sănătăţii mintale – nu doar psihiatri, ci şi medici de alte specialităţi, asistenţi sociali, sociologi, antropologi, studenţi şi profesori preocupaţi de tema Sănătatea mintală, persoana şi societatea. Evenimentul, ajuns la cea de-a XII-a ediţie, este organizat de Asociaţia Română de Psihiatrie şi Psihoterapie în parteneriat cu Asociaţia Psihiatrică Timişoara şi cu Universitatea... The post Specialişti români şi străini în Psihiatrie şi Psihoterapie conferenţiază la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis