Teatrul Național din Timișoara a primit, la Gala Premiilor UNITER, Premiul pentru cel mai bun spectacol. Rambuku, de norvegianul Jon Fosse, spectacol al Teatrului Naţional din Timişoara, semnat de regizorul Mihai Măniuțiu, a primit, ieri seară, la Gala Premiilor UNITER, Premiul pentru cel mai bun spectacol. Juriul UNITER a fost format din Marina Constantinescu, Marcel Iureș, Ana Ularu, Alexa Visarion și Dragoș Buhagiar. Rambuku, anunţă reprezentanţii Teatrului Naţional din Timişoara, este un spectacol intens, fascinant, un spectacol despre om ca efect și cauză, ca depozitar și receptor al emoției – al tuturor emoțiilor – și, mai ales, un spectacol despre... The post Naţionalul timişorean, premiat la Gala UNITER, pentru cel mai bun spectacol first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
