În premieră în Timişoara, într-o sală de fitness se face ozonoterapie, un tratament revoluționar pentru o serie de afecţiuni. 20 de medici din țarp vin să testeze acest procedeu. 20 de medici din țară participă la Timişoara, în perioada 11-13 mai, la Cursul Internațional de Ozonoterapie organizat de Societatea Română de Ozonoterapie, Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș”, din Timișoara, și Centrul de Ozonoterapie, în colaborarea cu centrul medical MedPoint. Ozonoterapia este un tratament revoluționar, cunoscut pentru efectele de vindecare a afecţiunilor reumatice, artrozelor, lombosciaticii, dar și pentru încetinirea procesului de îmbătrânire. De asemenea, poate fi aplicată cu... The post Medici din toată ţara testează ozonoterapia, la Timişoara first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.
