Lungu anunță montarea a încă 10 stații de încărcare a mașinilor electrice în municipiul Suceava. ”Suntem primii în țară”

Lungu anunță montarea a încă 10 stații de încărcare a mașinilor electrice în municipiul Suceava. ”Suntem primii în țară”

Primarul Sucevei Ion Lungu a anunțat că pe raza municipiului vor mai fi montate în acest an încă 10 stații de încărcare a mașinilor electrice cu bani de la Administrația Fondului de Mediu. El a spus că cinci stații vor fi amplasate în zona Hotelului Bucovina iar cinci în Burdujeni, zonele ANL, Orizont și Moldova. […] The post Lungu anunță montarea a încă 10 stații de încărcare a mașinilor electrice în municipiul Suceava. ”Suntem primii în țară” first appeared on Suceava News Online.


Citește articolul complet pe Suceava News Online

Alte știri din Suceava News Online