Se schimbă legea! Anunțul făcut de ministrul Dezvoltării despre autoritzațiile de construire: ce ai voie să ridici pe lângă casă

Autoritățile pregătesc modificări importante în ceea ce privește legislația pentru construcții. Astfel, pentru unele anexe gospodărești, românii nu vor mai fi obligați să obțină autorizație de construire. „Noi sperăm ca în această sesiune parlamentară să iasă codul urbanismului noi facem simplificări pe aceste construcții: de exemplu garaje, terase, pergole, bucătării de vară – nu o […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit