Anunțul momentului de la Guvern despre facturile românilor la PPC, Enel și Hidroelectrica. Este oficial!

Schimbările recente în regimul de taxare din România, adică majorarea cotei standard de TVA de la 19% la 21% începând cu 1 august 2025, au stârnit un val de nemulțumire în rândul consumatorilor. Românii sunt revoltați de modul în care furnizorii de energie electrică au aplicat TVA-ul în facturile emise în august pentru consumul realizat […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit