România, sub cod roșu! „Uraganul nevăzut” lovește țara noastră, efecte periculoase chiar și pentru persoanele sănătoase

România se află, în aceste zile, sub asediul unui inamic invizibil, dar extrem de agresiv: polenul de ambrozie. Fenomenul pune în pericol sănătatea oamenilor. În aer plutesc cantități uriașe de particule alergene, iar în următoarele 2-3 zile se va atinge vârful de concentrație, avertizează monitorizările europene realizate de platforma Copernicus. Deși cunoscută drept una dintre […]


Citește articolul complet pe Ziarul Profit

Alte știri din Ziarul Profit