Ucraineancă beată la volanul unui Audi Q7, depistată după ce a făcut accident în Dornești, iar autoturismul a sesizat Poliția prin E-Call

Polițiștii au fost sesizați prin 112 via sistemul E-call, de producerea unui accident la Dornești, iar la fața locului au găsit o ucraineancă având 0,98 mg/l alcool pur în aerul expirat. Ea le-a spus că a avut un conflict verbal cu soțul său, care locuiește în municipiul Rădăuți, motiv pentru care a decis să plece spre Ucraina. În timp ce conducea din direcția Rădăuți spre Siret, a pierdut controlul autoturismului a intrat în șanțul lateral și a lovit un cap de pod. The post Ucraineancă beată la volanul unui Audi Q7, depistată după ce a făcut accident în Dornești, iar autoturismul a sesizat Poliția prin E-Call appeared first on NewsBucovina.


Citește articolul complet pe News Bucovina

Alte știri din News Bucovina