Rădăuți: Doi angajați ai unui ocol silvic, reținuți pentru delapidare și abuz în serviciu

Doi angajați ai unui ocol silvic au fost reținuți de procurori în Rădăuți și apoi plasați sub control judiciar. Ei sunt acuzați că și-ar fi însușit și ar fi scos din circuitul legal de evidență și trasabilitate cantități de material lemnos aflate în gestiunea unității silvice, iar ulterior ar fi întreprins demersuri pentru modificarea evidențelor și completarea stocurilor, în scopul ascunderii lipsurilor constatate. The post Rădăuți: Doi angajați ai unui ocol silvic, reținuți pentru delapidare și abuz în serviciu appeared first on NewsBucovina.


Citește articolul complet pe News Bucovina

Alte știri din News Bucovina