Angajații din cadrul Autorității Vamale Române vor declanșa miercuri o grevă de avertisment, între orele 12:00 și 14:00, în semn de protest față de condițiile de muncă și de nemulțumirile legate de drepturile salariale și profesionale.Sindicatul Național Meridian susține că una dintre principalele probleme este lipsa unui acord colectiv de muncă, situație care afectează fondurile destinate îmbunătățirii condițiilor de lucru, sănătății și securității în muncă ...
Vămile din România își întrerup activitatea timp de două ore. Angajații intră în grevă de avertisment
- de Cuget Liber
- 2026/06/17 06:25
