Sat rămas izolat după ce un pod a fost luat de viitură. Oamenii au rămas cu acces limitat

Sat rămas izolat după ce un pod a fost luat de viitură. Oamenii au rămas cu acces limitat

Un sat din comuna prahoveană Izvoarele a rămas aproape izolat după ce un pod rutier peste râul Teleajen a fost distrus de ape. Cei 158 de locuitori ai satului Cernești se confruntă acum cu dificultăți majore de acces către restul comunității.Administratorul public al județului Prahova, Emil Drăgănescu, a anunțat că satul este practic separat de restul comunei, iar variantele alternative de acces sunt dificile și prezintă riscuri.Potrivit primarului Ioan Paul Grigore ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber