Doi copii de 7 ani din Botoșani au ajuns la spital după ce o bancă depozitată în vestiarul Școlii Gimnaziale „Sfânta Maria” s-a prăbușit peste ei în timpul orei de educație fizică. Incidentul nu a fost cauzat de o problemă medicală, ci de modul în care mobilierul era stivuit în incinta școlii.Potrivit martorilor, mai multe bănci erau așezate una peste alta, iar una dintre ele a căzut, lovindu-i pe elevi la nivelul capului. Cei doi copii au fost transportați la spital ...
Doi elevi de șapte ani au ajuns la spital după ce o bancă s-a prăbușit peste ei la școală
- de Cuget Liber
- 2026/06/12 17:30
