Deputata liberală Raluca Turcan consideră că România pare să semene tot mai mult cu un stat capturat, Constituția fiind încălcată de la vârf, chiar cu procedura de desemnare a premierului, PNL este rupt abuziv din exterior iar instituțiile, precum Justiția, sunt folosite ca instrument politic.„România pare să semene tot mai mult cu un stat capturat. Nu este o figură de stil, ci realitatea ultimelor zile, dacă privim cu atenție faptele. Constituția este încălcată de la ...
Raluca Turcan, de la PNL: România pare tot mai mult un stat capturat
- de Cuget Liber
- 2026/06/19 10:55
