Raluca Turcan, de la PNL: România pare tot mai mult un stat capturat

Raluca Turcan, de la PNL: România pare tot mai mult un stat capturat

Deputata liberală Raluca Turcan consideră că România pare să semene tot mai mult cu un stat capturat, Constituția fiind încălcată de la vârf, chiar cu procedura de desemnare a premierului, PNL este rupt abuziv din exterior iar instituțiile, precum Justiția, sunt folosite ca instrument politic.„România pare să semene tot mai mult cu un stat capturat. Nu este o figură de stil, ci realitatea ultimelor zile, dacă privim cu atenție faptele. Constituția este încălcată de la ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber