Profesorii ies din nou în stradă. Protest național anunțat pe 17 iunie, în București

Profesorii ies din nou în stradă. Protest național anunțat pe 17 iunie, în București

Sindicatele din învățământ pregătesc o amplă acțiune de protest la nivel național, programată pentru 17 iunie 2026, în București, pe fondul nemulțumirilor legate de noul proiect al Legii salarizării și de măsurile de austeritate care, susțin reprezentanții angajaților din educație, afectează tot mai mult sistemul de învățământ.La manifestație sunt așteptați profesori, învățători, educatori, personal didactic auxiliar și angajați din categoria personalului ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber