S-a încheiat ședința PNL. Ilie Bolojan a învins la vot tabăra puciștilor!

S-a încheiat ședința PNL. Ilie Bolojan a învins la vot tabăra puciștilor!

Liderii PNL s-au reunit luni după-amiază, de la ora 17.00, în prima ședință după ce Adrian Veștea a fost nominalizat premier fără consultarea partidului. După șase ore de discuții, tabăra puciștilor a fost învinsă la vot de cei care îl susțin pe Ilie Bolojan. Au fost 40 de voturi pentru, 11 împotrivă și cinci abtineri.Mai exact, Hubert Thuma, Alina Gorghiu, Cătălin Predoiu, Rareș Bogdan, Monica Anisie, Adrian Veștea, Nicoleta Pauliuc trebuie să se gândească bine ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber