Caz șocant. 34 de fetuși umani, descoperiți îngropați în grădina unei doctorițe

Caz șocant. 34 de fetuși umani, descoperiți îngropați în grădina unei doctorițe

O doctoriță anatomopatolog din Polonia a fost arestată preventiv pentru trei luni, după ce anchetatorii au descoperit 34 de fetuși umani îngropați în grădina fostei sale locuințe.Femeia, în vârstă de 57 de ani, este suspectată că a folosit fetușii în scopuri de cercetare și că i-a îngropat ulterior pe proprietatea sa, împreună cu alte deșeuri medicale. Potrivit procurorilor, aceasta a recunoscut că a transportat și îngropat materialele biologice găsite în urma ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber