Primăria Constanța apasă butonul de avarie! Se împrumută cu 150 de milioane de lei pentru a ține în viață proiectele PNRR

Primăria Constanța apasă butonul de avarie! Se împrumută cu 150 de milioane de lei pentru a ține în viață proiectele PNRR

Primarul municipiului Constanța, Vergil Chițac, a convocat consilierii locali într-o ședință extraordinară programată luni, 15 iunie 2026, de la ora 14.00. Întâlnirea nu va avea loc față în față, ci online, prin videoconferință. Miza ședinței este una importantă deoarece administrația locală cere votul consilierilor pentru contractarea unui împrumut de până la 150.000.000 de lei de la Ministerul Finanțelor. Banii ar urma să fie atrași în baza OUG nr. 36/2026, însă ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber