Petrișor Peiu, de la AUR, critică programul eventualului Cabinet Veștea! „O înșiruire de lozinci”

Petrișor Peiu, de la AUR, critică programul eventualului Cabinet Veștea! „O înșiruire de lozinci”

Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, consideră că programul de guvernare al eventualului Cabinet Veștea ar reprezenta o înșiruire de lozinci.„Nu ne luptăm pentru jucării! A apărut 'pe surse' programul de guvernare al eventualului Cabinet Veștea. El este identic cu programul elaborat de Eugen Tomac ( mai puțin reforma administrativă prin comasarea localităților și a județelor) și identic cu programul de guvernare al lui Ilie Bolojan. Totul - o înșiruire de lozinci, nimic ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber