Emoție, recunoștință și respect au marcat momentul în care comunitatea educațională a Liceului Teoretic „Ovidius” din Constanța și-a luat rămas-bun de la unul dintre profesorii care au contribuit decisiv la identitatea și prestigiul instituției. Prof. dr. Paula Paliuc, dascăl de limba și literatura română, s-a pensionat după o carieră remarcabilă dedicată formării generațiilor de elevi și promovării valorilor autentice ale educației. În cadrul unui ...
O viață dedicată educației. Prof. dr. Paula Paliuc s-a retras din activitatea didactică
- de Cuget Liber
- 2026/06/18 09:13
