Doliu în medicina românească. Profesorul Bogdan Marinescu, pionier al fertilizării in vitro în România, a murit

Doliu în medicina românească. Profesorul Bogdan Marinescu, pionier al fertilizării in vitro în România, a murit

Medicina românească a pierdut una dintre personalitățile sale marcante. Profesorul doctor Bogdan Marinescu, reputat specialist în obstetrică-ginecologie și pionier al fertilizării in vitro în România, s-a stins din viață la vârsta de 81 de ani.Fost ministru al Sănătății, academician și manager al Maternității Giulești timp de aproape trei decenii, Bogdan Marinescu a avut o contribuție importantă la dezvoltarea medicinei românești, de-a lungul unei cariere de peste 40 de ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber