Profesorii din comisiile examenelor naționale din 2026, plătiți la nivelul anului 2024

Profesorii din comisiile examenelor naționale din 2026, plătiți la nivelul anului 2024

Cadrele didactice implicate în organizarea și desfășurarea examenelor naționale din 2026 vor fi remunerate la același nivel ca în anul 2024. Prevederea este inclusă în Ordinul nr. 4088 din 8 iunie 2026, semnat de ministrul interimar al Educației, și vizează profesorii care fac parte din comisiile de examen pentru Bacalaureat, Evaluarea Națională, Titularizare, Definitivat și Admiterea la liceu. Decizia vine în contextul începerii probelor de evaluare a competențelor ...


Citește articolul complet pe Cuget Liber

Alte știri din Cuget Liber