Un grav incident feroviar, care se putea solda cu urmări deosebit de grave, inclusiv cu deraierea unui tren, a fost înregistrat joi, 18 iunie, în Stația CF Constanța. „Persoane necunoscute au comis un act de vandalism, după ce au scos o marcă de siguranță - un element din beton utilizat în infrastructura feroviară - și au așezat-o pe calea ferată.Pericolul a fost observat în jurul orei 08:00, moment în care a fost sesizată Poliția Transporturi Feroviare.Din cercetările ...
Inconștiență sau tentativă de act terorist? Un element de beton, așezat intenționat pe calea ferată, la Constanța
- de Cuget Liber
- 2026/06/18 10:58
